Poprawa gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Oleszyce
Poprawa gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Oleszyce
2018-08-28

Projekt uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa IV Ochrona Środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, Działania 4.3 Gospodarka wodno-ściekowa, Poddziałania 4.3.1 Gospodarka ściekowa
Celem głównym projektu jest zaspokojenie potrzeb w zakresie gospodarki ściekowej zwiększonej liczbie osób poprzez umożliwienie korzystania z systemu oczyszczania ścieków na terenie Aglomeracji Oleszyce.
Cel główny projektu zostanie osiągnięty poprzez realizację celów szczegółowych, takich jak:
• unowocześnienie instalacji oczyszczalni ścieków w miejscowości Oleszyce,
• poprawa standardów życia mieszkańców poprzez udostępnienie im możliwości podłączenia do systemu kanalizacji w miejscowości Futory,
• umożliwienie gospodarstwom domowym, rolnym oraz przedsiębiorcom podłączenia do sieci kanalizacyjnej,
• poprawy jakości środowiska naturalnego - wód gruntowych i powierzchniowych,
• poprawa atrakcyjności obszaru Gminy Oleszyce jako miejsca zamieszkania.
Przedmiotem projektu jest modernizacja oczyszczalni ścieków w Oleszycach i rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Futory.
Planowane efekty projektu: Zwiększenie wielkości ładunku ścieków poddanych ulepszonemu oczyszczaniu. Wzrost liczby dodatkowych osób korzystających z ulepszonego oczyszczania ścieków.
Całkowita wartość projektu: 1 283 751,00 zł
Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 796 365,00 zł
Cel główny projektu zostanie osiągnięty poprzez realizację celów szczegółowych, takich jak:
• unowocześnienie instalacji oczyszczalni ścieków w miejscowości Oleszyce,
• poprawa standardów życia mieszkańców poprzez udostępnienie im możliwości podłączenia do systemu kanalizacji w miejscowości Futory,
• umożliwienie gospodarstwom domowym, rolnym oraz przedsiębiorcom podłączenia do sieci kanalizacyjnej,
• poprawy jakości środowiska naturalnego - wód gruntowych i powierzchniowych,
• poprawa atrakcyjności obszaru Gminy Oleszyce jako miejsca zamieszkania.
Przedmiotem projektu jest modernizacja oczyszczalni ścieków w Oleszycach i rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Futory.
Planowane efekty projektu: Zwiększenie wielkości ładunku ścieków poddanych ulepszonemu oczyszczaniu. Wzrost liczby dodatkowych osób korzystających z ulepszonego oczyszczania ścieków.
Całkowita wartość projektu: 1 283 751,00 zł
Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 796 365,00 zł
Czytano: 59610 razy
WARTO ZOBACZYĆ
Dodano: 2026-06-26
Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce ogłasza I przetarg nieograniczony ustny na sprzedaż nieruchomości nr 573/1 położonej w Oleszycach przy ulicy Orzeszkowej. Więcej informacji ...
Dodano: 2026-06-24
Gmina Oleszyce otrzymała dofinasowanie na zadanie związane z usuwaniem azbestu i wyrobów zawierających azbest w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW pn. „Usuwanie odpadów ...
Dodano: 2026-06-26
Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce ogłasza I przetarg nieograniczony ustny na sprzedaż nieruchomości nr 573/1 położonej w Oleszycach przy ulicy Orzeszkowej. Więcej informacji ...
Dodano: 2026-06-19
Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania z nowego programu „Czyste Powietrze”. Spotkanie odbędzie się w dniu 28.06.2026 ...
Galerie
partnerzy






















zeto![[ZAMKNIJ]](Zasoby/Grafiki/close-img.png)