Czcionka: mniejsza czcionka normalna czcionka większa czcionka
Kontrast Wersja kontrastowa
BIP

​III Turniej warcabowy „Warcabowe Love”

2020-02-19
Obrazek 91 miłośników warcabów spotkało się 15 lutego 2020 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach. Turniej rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i OPEN. W końcowej klasyfikacji uwzględniono podział ze względu na płeć.
W sumie 5 naszych zawodników stanęło na podium, a kolejni zajęli wysokie miejsca tuż za nim.
Oliwia Gancarz, Anna Pilśniak i Marika Gancarz - są to dziewczynki, które zajęły pierwsze trzy miejsca w kategorii juniorek do lat 8. Wszystkie trzy są bardzo zdolnymi zawodniczkami naszego Stowarzyszenia.
Nina Kalmuk uplasowała się na trzecim stopniu podium w kategorii juniorek do lat 10. Pierwsze dwa miejsca przypadły siostrom z MUKS Libero Basznia Dolna Annie i Katarzynie Jastrzębskim.
Filip Kalmuk zajął natomiast miejsce drugie w kat. OPEN mężczyzn rozdzielając Dawida Basznianina z LKS Unia Horyniec-Zdrój oraz Józefa Bajdaka z KSiN Hetman Lublin.

W pozostałych kategoriach niestety zabrakło naszych zawodników na podium, ale tak jak wspomniano wyżej byli tuż za.
I tak w kategorii juniorek do lat 8 miejsce czwarte zajęła Kinga Kurak. W pierwszej dziesiątce znalazło się w sumie aż siedem naszych zawodniczek. Wśród nich były również: Milena Jaremko (6), Emilia Pukas (9) oraz Weronika Sopel (10). Pozostałe nasze zawodniczki w tej kategorii wiekowej to: Oliwia Stopyra (15), Janusz Julia (16), Katarzyna Mazur (17), Martyna Sopel (19) oraz Ella Desouza (20).

Natomiast w kategorii juniorów do lat 8 miejsce czwarte zajął Radosław Osiowy, który zdobył tyle samo punktów, co trzeci zawodnik, zabrakło naprawdę niewiele, aby zdobyć upragniony puchar. Za Radkiem na miejscu piątym zawody ukończył Paweł Mazur. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Karol Szpunar (7). Pozostali nasi zawodnicy startujący w tej kategorii to: Kacper Maj (12), Kacper Linek (14), Mateusz Osiowy (15), Fabian Osiowy (18) i Sebastian Stankiewicz (20).
Wśród dziewcząt do lat 10 nasze zawodniczki zajęły miejsca od 3 do 9. Tuż za Niną, na miejscu czwartym, zawody ukończyła Amelia Szpunar. Miejsce piąte przypadło Martynie Lewandowskiej, a szóste Annie Demskiej. Weronika Kornaga uplasowała się na miejscu siódmym wyprzedzając Annę Balawender (8) i Lenę Stankiewicz (9).

W kategorii juniorów do lat 10 udział wzięło 5 naszych zawodników, z czego trzech zawody ukończyło w pierwszej dziesiątce. Byli to: Arkadiusz Desouza (5), Maciej Ozimek (6), Gabriel Biały (9). Pozostali nasi reprezentanci, czyli Swen Kuras i Wojciech Walicki zajęli odpowiednio 11 i 12 miejsce.

W kategorii kobiet miejsce czwarte przypadło Natalii Dobosz. Wśród najlepszych znalazła się również Justyna Janusz - miejsce 7 i Oliwia Szpunar - miejsce 10. Tuż za Oliwią uplasowały się nasze kolejne zawodniczki zajmując miejsca od 11 do 15, a były to: Wiktoria Niechaj, Amelia Ozimek, Wiktoria Maj, Weronika Stankiewicz oraz Marcelina Sopel.
W kategorii mężczyzn poza wspomnianym Filipem startowało jeszcze dwóch naszych zawodników: Radosław Butyński, który zawody ukończył na miejscu 10 oraz Arkadiusz Olszowy - miejsce 13.

Na fakt zasługuje to, że wśród naszych zawodników było wielu debiutujących. Miejmy nadzieję, że złapią warcabowego bakcyla i spotkamy się z nimi na następnych turniejach.
Podziękowania kieruję do Pana Andrzeja Gryniewicza Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce za przychylność warcabistom. To dzięki jego poparciu dzieci z trzech szkół naszej gminy mają możliwość uczęszczania na zajęcia pozalekcyjne w ramach kółek warcabowych prowadzonych w swoich szkołach.
Podziękowania składam również na ręce Pana Mariusza Kurka właściciela piekarni "Tradycja i Smak", Pana Zygmunta Osiowego radnego Rady Miejskiej w Oleszycach oraz Pani Anny Gryniewicz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach. Dziękuję także wszystkim pracownikom MGOK, którzy przyczynili się do organizacji turnieju.

Szczególne podziękowania kieruję do Rodziców naszych dzieci. Tylko Wy wiecie ile zaangażowania i wysiłku było z Waszej strony, aby ten turniej odbył się w takiej formie w jakiej mogliśmy go oglądać. Jeszcze raz Wam dziękuję.

Czytano: 18968 razy